Mekatronik Atölyesi

Gilika ekibi olarak başlıca hedefimiz çağımızın yeni bir mühendislik bilimi olarak kabul edilen “Mekatronik” ve onun bileşenlerinin en erken yaştan itibaren gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, yaş grubunun özelliklerine uygun ve güvenli çalışma ortamları oluşturup, bu ortamlarda uygulanacak eğitim programları ve gerekli eğitsel materyalleri çözüm ortaklarımızla birlikte geliştirmektir.

Mekatronik atölyelerimizle birlikte bireylere kazandırmayı hedeflediğimiz becerilerden bazıları;

  • Algoritmik, analitik ve bilimsel düşünme
  • Geleceğin robotlarını tasarlama
  • Teknolojiyi verimli bir şekilde kullanma
  • Temel elektronik ve programlama yeteneği
  • Problem çözme ve yaratıcılık.
  • Matematiksel düşünme becerilerinin gelişmesi
  • Tasarım becerilerinin gelişmesi

Akıllı Kutu

The Cool Tool Education

The Cool Tool Education ürünleri; birbiriyle uyumlu modüler parçalardan oluşup, gerektiğinde özellik seviyesi yükseltilebilen, farklı eğitim ve yaş seviyesine hitap eden, torna, testere vb gibi manuel makinelerin yanı sıra 3/4 eksenli CNC, Styro-cut, 3B yazıcı gibi bilgisayar kontrollü makinelerden oluşmaktadır. Mekatronik atölyesi için The Cool Tool Education’ın geniş ürün yelpazesi ve tecrübesinden faydalanılmaktadır

Gilika; tek yetkili The Cool Tool Education Türkiye distribütörüdür.

Makineler hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın

Brick’R’knowledge

Brick’R’knowledge setleri elektronik dünyasına girmek ve bu alandaki yetenekleri geliştirmek için çok uygun bir ürün yelpazesine sahiptir. Örneğin; Temel Set, elektronik bileşenlerin en önemli öğe ve işlevlerini gösterir. Programlama ile ilgileniyorsanız, tuğlaları Arduino Kodlama Seti ile programlayabilir, sıcaklık ve nem ölçümleri gerçekleştirebilirsiniz. Veya kendiniz aktif bir kullanıcı haline gelir ve DIY setleri ile kendi tuğlalarınızı geliştirebilirsiniz.

Gilika; tek yetkili brick’R’knowledge Türkiye distribütörüdür.

Brick’R’knowledge hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın

Robotsan

iDea Görsel Programlama; Algoritma Üretme Yazılımı ile ahşabı kişiselleştirme ve üretkenliği artırma konusunda büyük avantajlar sağlamasının yanı sıra iDeaSim 3 Boyutlu Robot Simülatörü ile robot bileşenlerini ve algoritmaları bilgisayar ortamında test etme imkanı da sunmaktadır. Ayrıca Robotsan için Gİlika tarafından özel olarak tasarlanmış ahşap- robotik sandık içerisindeki özel ahşap modüller ile robot bileşenlerini ahşap modellerinize kolayca entegre ederek modellerimizi akıllandırıyoruz.

Gilika; Robotsan’ın çözüm ortağıdır.

Robotsan hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın